PROSJEKT:HYTTE egne farger …
Ja! Dere hadde helt rett! Denne “prosjektbagen” min, og ikke minst dens innhold, hadde selvfølgelig med hytta å gjøre … Mette gjettet dessuten heeelt rett; nå står veggene for tur, det skal blandes farger i riktige fargenyanser. I samarbeid med FARGERIKE blander jeg farger til hytta, min helt egen “summercollection”;) Kjempe-gøy! Noen sommerlige, lyse, nostalgiske, litt støvete interiørfarger, en interiørbeis og et par eksteriørfarger
(fargene blir å få kjøpt i Fargerikebutikker over hele landet)
.
Jeg har hentet inspirasjon fra gamle fargeprøver, tapeter, min grønne fløydør, samt Liten Norsk Stjerne fra Historiskefliser, som vi skal legge på badet – og ikke minst den vakre naturen på utsiden av hytteveggen; vannet, svabergene og skogen … Tanken er å åpne opp mot utsikt, lys og luft ved hjelp av store vindusflater. Og ved bruk av fiiine farger ytterligere medvirke til at hytta blir en forlengelse av naturen – å “viske ut” skillet mellom inne/ute på et vis ;)
.
.
.
Hos FARGEHUSET i Halden får man alltid topp service og god veiledning og hjelp:) I går blandet jeg noen prøver i små prøvebokser. I dag skal jeg male noen strøk på en planke eller to … Spennende! Jeg må nok ta det med på hytta også og “prøve-se” det i riktig lys;)
.
.
.
.
.
.
.
.
Vi maler med Fargerikes egen maling; Baronesse.
Nå er alle tak og hvite vegger malt. Og jeg har aldri malt med bedre maling! Anbefales!
Malingen drypper ikke, og resultatet blir perfekt; en silkematt, slitesterk og vaskbar overflate.
.
.
Utstilling i butikken – Dere kjenner kanskje igjen elementene på bildet?;)
.
.
Ha en SUPER dag!
Bilder fra hytta/IKEA i neste innlegg …
.
No Comments