3 // VINDUSVEGG I UTESTUA
– advarsel; heftig bildedryss på gang! –
..
.
God onsdag, fine dere! Her skinner endelig sola igjen. Ah, deilig!
.
Til tross for vind og regn og skikkelig ruskevær de siste dagene; her bygges det utestue! Vinduene er på plass, og jeg er sååå fornøyd! Vinduene, 180×180 og med gjennomgående sprosser, fant jeg på Finn.no for en stund siden. Et skikkelig kupp; 500,- pr vindu! Plassert ved siden av hverandre utgjør de en fin-fin vindusvegg, og sørger for masse lys og luft i den lille utestua vår. Liker spesielt godt at de går fra “gulv til tak”.
– jepp, de var tunge! Godt man kunne stå inne i stua, med Mini i bæreselen, og bare følge med –
– hurra, dette ble jo mye finere enn forventet! Liker grønnfargen også. Tror jeg skal beholde den –
– her skal det skal bli herlig å slappe av i skyggen på varme sommerdager –
– praktisk og fint at man bare er noen få skritt unna terrassedørene på kjøkkenet og i stua –
– beslag og takrenner blir i zink, som på huset –
– esker kledningen, som er spesiallaget av flinke folk hos Stangeskovene(sponset link) –
– sett fra innsiden –
.
Fortsatt fin onsdag til deg som titter innom i dag!
.
KLEM
ANETTE
.
.
Emma
June 3, 2015 at 3:47 pmSå fint det blir! Vilka vackra fönster.
ANETTESHUS
June 4, 2015 at 1:07 pmHei, Emma – takk for koselig hilsen! Ja, var så heldig å komme over disse vinduene … håper det blir bra til slutt. Gleder meg til den er helt ferdig!
Fortsatt fin torsdag! Snart helg!! ;)
KLEM
ANETTE
beate
June 3, 2015 at 7:48 pmoooooj, så fint det blir!!
for en plass!
ANETTESHUS
June 4, 2015 at 1:08 pmHei, Beate. Tusen takk! Hmm. Ja, håper det blir bra til slutt! Det skal i alle fall bli deilig å ha et sted vi kan sitte i skyggen, det har jeg savnet! Gleder meg til å se vakre bilder fra den fine uteplassen deres også! :)
Ha en fin ukeslutt!
KLEM
ANETTE
Kari
June 4, 2015 at 8:38 amÅ, så fint det blir! De er heldige :-)
ANETTESHUS
June 4, 2015 at 1:17 pmHei, Kari. Ja, håper det blir bra til slutt :) Det skal bli fint med å ha et sted å sitte i skyggen på varme dager … spesielt nå som Mini snart skal trippe rundt her ;)
Fortsatt fin dag til deg!
KLEM
ANETTE