... en liten oppdatering på hvordan det går med støttemuren vår. I går kom snøværet til Østlandet, noe som jo straks medførte litt verre arbeidsforhold for de som jobber med muren vår. Men de er så dyktige, og har heldigvis store, sterke maskiner til og hjelpe seg, så de jobber på i snøføyka også de;) Og nå har de begynt stablejobben ... Dette er møysommelig arbeid. Ekstra vanskelig er det der muren har 45 graders vinkel og steinene må deles. Dette gjøres på "gamlemåten". Ekte håndarbeid med andre ord!
Disse steinene er tunge! Dette er ikke dugnadsarbeid akkurat;) Er det noen som kan gjette hvor mange kilo denne* steinen veier? NB! En liten overraskelse i posten til den som først gjetter riktig svar;)
*steinen i kloa til gravemaskinen
Ha en strålende kveld!!
Klem

Oppdatering: En stein på denne størrelsen veier ca. 450 kg. Den som først gjettet riktig, var Prinsessen på Erten!
Mail meg adressen din:)




























26 kommentarer:
Så gøy å se framdriften på muren, den blir kjempefin. Nydelig lysestake du viste i det forrige innlegget, forresten :) Den likte jeg kjempegodt.
Muren blir sikkert kjempefin! Jeg tipper at en sånn stein kan veie 150-200kg??
Klem Kristine
Hei Anette! Helt i orden for meg om nettavisen vil bruke noen av mine bilder =)
Klem fra meg
Hei,
Muren ser ut til å bli veldig fin, tipper hver stein veier 200 kilo..
Hilde B.
450 kg :)
Hei! Muren deres blir kjempefin! Og oy, for et vanskelig spørsmål Anette.. Men jeg kan tenke meg rundt 195 kilo..? (Vet eg er dårlig å gjette, men prøver meg alikevel..) Hehe!
En strålende kveld til deg og!
Klem
Granitt? 240-250 kg pr. stein?
Lykke til med hageprosjektet! Nå begynner det virkelig å ta form!! Spennende! Ha en fortsatt fin førjulstid! :)
Klem, Ann,
Interiørbloggen Glassveranda.
Hei igjen,
Nytt forslag på steinvekt, fra mannen i huset - 330 kilo...
Hilde B. (Rolf B.)
Det blir jo råflott. Tør jeg tippe?? Jo, tipper den veier 350 kg jeg!!
Lenge siden jeg har vært innom deg. Her var det mye flott å lese å se. Likte veldig godt adventsstaken din.
Hmm dette har jeg ikke peiling på, men hva med 440 kg (he,he er nok helt på jordet...)
Så artig at det begynner å ta form! Steinene er så lekre...
Tipper de veier ca 340 kilo:)
Dette blir fint! Tipper 750 kg. Lisbeth
Hei. Så fin muren blir. Tipper 325 kg. ksaksnes@online.no
Hei på deg!
Vi tipper 580 kg.
Klem fra Christina♥Stian!
Jeg tipper at de blokkene der veier omkring 750-775 kg! Kjempefine, og kjempetunge!
Vibeke
Kommer til å bli fint da muren blir ferdig!
Riktig lekkert hus dere har?
Synes du har et så fint hjem! :) Jeg tipper 233 kilo :) Hilsen Linn
Synes du har et så fint hjem! :) Jeg tipper 230 kilo! Hilsen Linn Christine
Hei!
Hatt litt nettproblemer siste dagene, ¨så beklager sent svar. helt ok ang bilder av adventskalendere. Så gøy:)
-June
Oi så langt de er komt!!
Vanvittig flott mur!!
De har min tillatelse ang kalenderen;)
Klem
Den muren kommer sikkert til å bli kjempefin ;-) Passer godt til det fine huset ditt ;-)
Kjempefin adventstake også. Mye man kan gjøre med maling ;-) Jeg maler alt mulig jeg. Tilogmed kjøkken innredningen malte jeg med rulle. Det ble så fint så ;-)
Ha en god natt.
Klem Hilde på Sjarm og Glede
Nydelig mur, det blir spennende og se resultatet.. Hva kan en slik stein veie mon tro.... Hmmm. Tipper på 250kg.. :)
Klem J.
Vakkert hus og en fin mur!! Tipper at steinen veier ca 160 kg.
Hilsen Monica
God morgen - så flott mur dere får. Og herlig julestmening i huset deres om dagen.
Jeg tror steinen veier.....tja 680 kg?
Ha en fin dag
Det det ble utrolig lekkert:)
Legg inn en kommentar